Tenenių Lobis

iš konspektų:

Tenenių lobis. 1927 m. valstietis ardamas žemę rado lobį. Buvo maždaug vienas litras monetų. Valstietis pardavė lobį klebonui už 5000 litų. Vėliau monetų kolekcija pateko į Europą, vienas aukcionas ją įvertino 1.5 mln. litų. Sužinojęs tai, valstietis užsipuolė kleboną. Klebonas likusį gyvenimą praleido vienuolyne su žmona. O kur dingo lobis, nežinia.

čia man neaiškūs trys dalykai – 1.) kaip klebonas galėjo turėti žmoną; 2.) kaip valstietis sužinojo apie tikrąją lobio vertę; 3.) kaip galėjo dingti lobis.

internete apie Tenenių lobį rašoma aiškiau, nei dėstytojas pasakojo. skaitant straipsnį paaiškėja, jog klebonas neturėjo žmonos, jis vienuolyne apsigyveno su savo šeimininke. klebonas lobio nepardavė, nes jį konfiskavo policija, ir tik po to lobis atsidūrė Prancūzijoje. be to, jis buvo įvertintas ne 1.5 mln. litų, o „kone puse milijono litų“. tiesa, man vis dar neaišku, kaip kaimietis sužinoti apie lobio vertę, nes man nesinori tikėti, jog eiliniai policijos pareigūnai, konfiskavę lobį, vėliau labai įnirtingai domėjosi jo verte ir netingėjo apie tai pranešti valstiečiui. nors, kita vertus, gal kaip tik taip ir galėjo viskas nutikti, nes žmonės mėgsta kalbėti ir klausytis.

įdomu tai, jog kitur internete apie lobį parašyta štai kaip: „Savo materialine verte tai vienas vertingiausių iš visų kada nors aptiktų Lietuvoje lobių. Tačiau dar didesnė jo mokslinė vertė nebuvo suprasta, todėl tik tris ketvirtadalius pinigų ir dalį kitų radinių už 3200 litų nupirko M. K. Čiurlionio dailės muziejus.“ taip ir neaišku, ar tas lobis dingo, ar buvo nupirktas muziejaus.

išvada, kuri man neduoda ramybės jau kurį laiką: kaip kas nori, taip tas interpretuoja tai, ką perskaito ar išgirsta. klebono šeimininkė dėstytojui tapo žmona, 0.5 mln. litų tapo 1.5 mln. litų. be to, didelis informacijos šaltinių skaičius ir juose besiskirianti informacija apie vieną įvykį reiškia tai, kad tampa sunku sužinoti tikrąją tiesą apie tai, kaip ir kas ten įvyko. informacijos perteklius nereiškia nieko gera. o praėjus kuriam laikui visos variacijos Tenenių lobio istorijos tema niekur nedingsta, jos lieka, o žmonės, kiekvienas išgirdęs vienokią ar kitokią istoriją, ją gali papasakoti kitiems (+ reikia turėti omeny, kad kiekvienas pasakotojas gali šį tą pridėti nuo savęs, taip dar labiau iškreipdamas istoriją). tokiu būdu viena istorija apie kokį nors įvykį tampa sudėtinga, nes ji neturi vieno aiškaus paaiškinimo.

čia aš šiaip parašiau visa tai, nes reikėjo ruoštis egzaminui, o aš nenorėjau ;)

Žymos: , , , ,

Vienas atsakymas to “Tenenių Lobis”

  1. cinamonoKrautuvele Says:

    ir puikiai pasiruošei :) be to, dar ir mane apšvietei. geriausiai man sekdavosi ruoštis egzaminams, kai su kitais apie tai diskutuodavau. arba viena su savim.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: