Iksiškos Kojos!

ištraukos iš Jerzy Pilch romano „Kiti malonumai“:

Sutiko moterų protingų ir sutiko moterų kvailų. Sutiko moterų pasileidusių ir sutiko moterų dorybingų. Sutiko moterų, kurios lovoje krizendavo lyg pašėlusios. Sutiko moterų, kurios lemiamą akimirką tiesiog leipdavo iš juoko. Sutiko labai orių moterų, kurios, susierzinusios dėl savo pačių neišvengiamo tokiose situacijose bejėgiškumo, laikydavosi agresyvia. Sutiko moterų, kurios visą laiką tylėdavo it kapas, ir sutiko moterų, kurių plepumas audgavo tiesiog proporcingai kūniškų potyrių intensyvumui. Sutiko moterų, kurios kalbėdavo vien apie seksą, taip pat ir tokių, kurios, priešingai, būdavo pasirengusios viskam, tačiau bet kokį mėginimą prabilti apie seksą laikydavo neperžengiamu tabu.

Sutiko moterį, kur mėgo vograuti lovoje lyg naujagimis. Ciu, ciu, niu, niu, – sakydavo Kohoutekui viena liepsninga trisdešimtmetė. Ką dalai? Bu, bu, lankytė, noliu, noliu, pipi, niu, niu, – kartodavo vis tą patį, o dezorientuotas Kohoutekas toliau darydavo savo, nors negalėdavo atsikratyti absurdiško įspūdžio, kad pirmąkart daro tai milžiniškame naujagimio vežimėlyje kokiu pavirsdavo senmergiškas brunetės butukas.

Kohoutekas sutiko moterį, kurią į pasimatymus atveždavo vyras. Sutiko vieną abiturientę, kuri po svaigaus vakaro, nusiplūkusiam Kohoutekui besirengiant palydėti ją ligi taksi stotelės, staiga pareiškė turinti dar porą valandų pasėdėti ir išgerti degtinės, nes jeigu grįš namo pernelyg anksti ir pernelyg blaivi, tėvai kaipmat susitokės, jog kažkas netvarkoj. Kohoutekas sutiko moterų, kurios eidavo su juo, nes daugybę metų būdavo nelaimingai įsimylėjusios ir dėl to daugybę metų eidavo su kiekvienu.

– – –

– Bet esmė ta, Kohoutekai, jog tu apskritai jauti fatališką potraukį, – kalbėjo toliau daktaras, – gražioms ir išsilavinusioms moterims. Imkim, pavyzdžiui, personą, kuri yra mūsų disputo objektas, toji, su kuria nežinia ką daryti, toji, kuri aplankė tave neįspėjusi, – Ojermahas juokėsi, savo paties minčių pralinksmintas <…> Norėjau tik pasakyti, kad ji be proto graži arba, veikiau, neapsakomai žavi. Tie vos vos asimetriški bruožai, dieviška galva, neregėta šukuosena… Atkreipk dėmesį, Kohoutekai, kad tavo aktuali moteris iš, galima sakyti, paprasčiausių tipiškos šatenės plaukų sugebėjo padaryti dekadanso požiūriu pribloškiančią šukuoseną. Ak, – negalėjo atsižavėti Ojermahas, – tas jos nežymus žvairumas, tos jos šiek tiek iksiškos kojos…

– Iš kur, sakykite, jūs žinote, kad jos kojos šiek tiek iksiškos? – Kohoutekas staiga atsitiesė, pakuroje pagaliau ėmė blėsčioti pirmosios leisgyvės liepsnelės.

– Moteris, turinti tokią nepakartojamą išvaizdą, privalo turėti šiek tiek iksiškas kojas, – tvirtai atkirto Ojermahas.

– – –

lengvai skaitomas, tragikomiškas romanas apie tai, kaip vyro meilužė ima ir atvažiuoja pas jį į namus gyventi, nors ir žino, jog jis turi žmoną, vaikų ir t.t. Jerzy Pilch ir toliau lieka mano lenkų rašytojas nr.1. o dar tai, jog jis parašė „iksiškos kojos“, yra visai nuostabu, nes po tiek daug laiko aš pagaliau sužinojau, kaip galima pavadinti tą seksualų kojų tipą ;)

Žymos: , , , , , ,

9 atsakymai to “Iksiškos Kojos!”

 1. alkoholikairnieksai Says:

  o jetau!

 2. deathblow Says:

  ? ;)

 3. alkoholikairnieksai Says:

  labai patiko ištraukytės. žinau, ką skaitysiu po sesijos.
  ;)

 4. Kyrija Says:

  Aaa, kaip fainai, kaip fainai! Irgi skaitysiu, nieko nežinau :}.

 5. Justė Says:

  man lenkų rašytojai atrodo, kad turi būti tokie kažkuo artimi ir įdomūs. bet esu skaičius tik olgą tokarczuk, kurią myliu labai.

  įdomu, ką dar iš lenkų parekomenduotum be šito pono:}

 6. deathblow Says:

  gaila, bet nežinau kitų lenkų rašytojų. tik vis ruošiuosi (kaupiuosi) skaityti Witold Gombrowicz “Kosmosą“ ir “Transatlantą“.

 7. EternalEnigma Says:

  o tai iksiškos kojos kartais ne kreivos?.. :D

 8. deathblow Says:

  taip ;) kai papasakojau kaimynei apie iksiškas kojas, ji pradėjo juoktis, kad man patinka šleivakojės ;)

 9. Kojos X « arsonist's prayers Says:

  […] tiek moterys turi tokias kojas. Ir kodėl literatūroje tiek mažai tesu radęs iksiškų kojų paminėjimų (“Moteris, turinti tokią nepakartojamą išvaizdą, privalo turėti šiek tiek iksiškas […]

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s


%d bloggers like this: