3 Filmai

Praėjusią savaitę žiūrėjau tris filmus.

Ketvirtadienis: A Single Man (2009). Jau vien filmo treileris mane nuteikė taip, kaip reikia – tikėjausi įtempto filmo, būtent tokį filmą ir pamačiau. Nenoriu pasakoti daug apie siužetą: filme užfiksuota istorija apie vyrą, netekusį antros pusės, ir tai, kaip jis jaučiasi. O jaučiasi jis siaubingai, ir viso filmo metu ta tragiška nuotaika perteikta nuostabiai. Filmas truputį lėtas, bet būtent tokie man ir patinka. Labai gražiai sužaista su spalvomis, kurios perteikia pagrindinio veikėjo būseną.

– – –

Penktadienis: Somewhere (2010). Filmo scenarijaus autorė – Sofia Coppola, kurią myliu dėl anksčiau matyto filmo Lost In Translation, kuriam ji irgi parašė scenarijų. Galvojau, jog blogiau už Lost In Translation ji čia tikrai nepavarys, ir iš pradžių atrodė, kad neklydau: rodoma vieno vyro kasdienybė, rutina alkoholis-cigaretės-moterys, visur nuobodybė ir vienatvė. Labai patiko filmo scena, kai pagrindinis veikėjas guli lovoj ir žiūri į dvi striptizo šokėjas. Filme daug lėtų, ištęstų vietų, kurios man tikrai patiko, tačiau įpusėjus filmui atsirado jausmas, jog filmas neturi persilaužimo, kad pagrindiniui veikėjui trūksta stipresnio jausmo. Pabaiga irgi šiaip sau, norėjosi aiškesnės, kad galėčiau ramiai ir užtikrintai pamatyti happy end‘ą. Pažiūrėjęs filmą jaučiausi matęs nemažai gerų scenų, tačiau nesijaučiau ką tik žiūrėjęs filmą.

– – –

Sekmadienis: Fear X (2003). Šitą filmą pirmąjį kartą mačiau, kai buvau dešimtoje arba vienuoliktoje klasėje. Pažiūrėjau tada jį ir pagalvojau, kad tai yra nuostabus filmas, ir nuo tada visokiuose socialiniuose tinklapiuose prie filmų skilčių visada jį įrašydavau, ir pažįstamiems pasiūlydavau, bet taip ir nesulaukiau niekad gerų atsiliepimų apie jį; greičiausiai jo niekas ir nežiūrėjo iš mano aplinkos.

Neseniai prisiminiau šį filmą ir pasiūliau kambariokui, šis pažiūrėjo ir liko patenkintas, sakė priminė Lyncho filmus. Kadangi Lyncho filmų beveik nesu matęs, tai negaliu nei sutikti su kambarioku, nei nesutikti. Filme daug įtampos, veiksmas rutuliojasi lėtai, pagrindinio veikėjo veikla įtraukia, filmas puikiai primeta ramią ir tuo pačiu įtemptą nuotaiką. Vėliau nuotaika tik sunkėja, o paslaptis aiškėja taip lėtai, jog atrodo, kad visai niekas neaiškėja. Scenos viešbutyje primena baugią filmo The Shining ir paslaptingą rašytojo Haruki Murakami romano Dansu Dansu Dansu atmosferą. Vienintelė bėda – filmo pabaiga. Negaliu sakyti, kad ji mane nuvylė, bet negaliu sakyti, kad ir likau patenkintas ja. Galbūt ji labai logiška, bet galėjo būti kažkokia stipresnė. Įdomu tai, kad studija, filmavusi šį filmą, po jo išleidimo visiškai bankrutavo, nes filmas buvo finansiškai visiškai nesėkmingas. Gaila, kad taip, bet kad ir kaip bebūtų, džiaugiuosi turėjęs galimybę pamatyti šį filmą.

Žymos: , , , , , , , , ,

Vienas atsakymas to “3 Filmai”

  1. proz Says:

    Pažiūrėjau “Single Man“! negaliu nustot aikčioti. pradžioje gal kiek lėtokai, bet paskui kai įsivažiuoja! nesinori kad baigtųs. ir kokia pabaiga! gal tik simbolikos kiek perkrauta, kam tos mėnesienos ir pelėdos. nors šiaip detalių pritraukimas, filmo vizualumas, muzika, nuostabi Colin Firth vaidyba man labai patiko. traileris, beje, man nelabai, neatspindi apie ką. paskui wikipedijoj paskaičiau, kad jis buvo šiek apkarpytas “degėjizuotas“, iškarpyta scena su vyrų bučiniu ir pan.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s


%d bloggers like this: