Filmų Apžvalga

Truputį apie filmus, kuriuos mačiau vasarą.

– – –

Small Town Murder Songs (2010)

Mažas miestelis – nedaug veikėjų – įvykdytas nusikaltimas – pagyvenęs, asmeninių problemų turintis policininkas – lėtas filmo tempas – užtemptos scenos – nuostabus garso takelis. Viskas taip, kaip man ir patinka ;)

Filmą rekomenduoju žiūrėti tiems, kam tokie filmai patinka.  Vertinimas – 7/10

– – –

The Drummond Will (2010)

Subtiliai absurdiška drama, pasakojanti istoriją apie mažą miestelį/kaimelį, ir du brolius, kurie po daugelio metų grįžta į savo gimtinę palaidoti tėvo. Abu broliai labai skirtingi – kiek vienas rimtas, tiek kitas kvailas, kiek vienas išvaizdus, tiek kitas nepatrauklus. Kad ir kaip bebūtų, vos palaidoję tėvą ir užsukę į jo namą, kurį abu gavo palikimu, išsiaiškina, jog jų tėvas jiems paliko kai ką vertingesnio už namą. Taip broliai pamažu įsivelia į nenutrūkstamą komiškų ir tragiškų kriminalinių įvykių sūkurį, iš kurio išbristi tampa vis sudėtingiau.

Filmas tinka žiūrėti sekmadienį, kai vis tiek nėra ką veikti. Jis lėto tempo, savito humoro, kažkuo mielas. 7/10

– – –

Fast Five (2011)

Greiti ir įsiutę 5! Ko galima tikėtis iš naujos filmo dalies? Tiuninguotų automobilių, lenktynių, gražių merginų, banditų ir per filmą einančios kriminalo linijos? Taip, visa tai yra šioje dalyje: šaudymai, gaudymai, žiauri Brazilija, blogiečiai ir geriečiai, šeimos drama ir t.t. Įdomiausia, jog šįkart filmo kūrėjai, bent jau mano nuomone, bandė prie veiksmo filmo prilipdyti dar ir intelektualų apiplėšimą, taigi turėjo išeiti neva vienas iš tų filmų, kuriame parodoma kaip kietai galima apiplėšti banką ar kazino. Tačiau apiplėšimas toks nesąmoningas ir toks neįtikimas, kad nieko gero filmui nepridėjo. Išėjo eilinis šaudau-gaudau su greitais automobiliais.

Tinka, kai labai nėra ką veikt, arba pagirioms. 4/10

– – –

Tropa de Elite (2007)

Brazilų filmas apie elitinę kuopą, kuri kovoja prieš prekeivius narkotikais ir mafiją. Susidomėjau šiuo filmu, nes antrąją jo dalį išgyrė kelionės į Varšuvą kompanjonas buržujus.

Filme labai daug smurto, ir tą „labai daug smurto“ reiktų suprasti kaip „labai labai labai daug smurto“. Ir ne šiaip muštynės ar susišaudymai, o žiaurūs kankinimai, kraujuoti veidai ir visa tai, ko niekada realybėj nenorėtum pamatyti. Nepaisant to, filmas prasideda iš tiesų gan kiek komiškai, ypač kai rodoma, kokia yra korumpuota Brazilijos policija: visi iš visų ima pinigus, po to vieni iš kitų vagia, ir niekas nieko negali paskųsti, nes absoliučiai visi yra apsivogę ;) Dar man patiko, kad filme visąlaik vienas žmogus (įvykių dalyvis) viską pasakoja, kartais net šiek tiek užbėgdamas įvykiams už akių, tačiau tie užbėgimai negadina filmo, tik dar labiau intriguoja.

Daugiau apie filmą nėra ką pasakoti, reikia jį pačiam pažiūrėti. Jeigu esat smurtui jautrūs, šito filmo tikrai nerekomenduoju. 9/10

– – –

Trollhunter (2010)

Trolių medžiotojas ;) Apie filmą jau seniai rašė tas pats buržujus ir dar kažkada Aistė gyrė, tai po ilgo laiko nusprendžiau ir aš pažiūrėt.

Filmas primena Bleiro raganą ir kitus filmus, kurie yra neva filmuoti paprasta kamera. Aišku, tai suteikia ir originalumo, ir tikrumo pojūtį, tačiau tai nėra tokia super nauja idėja, kad iškart pavergtų. Filmo siužetas labai paprastas: trys žmonės sutinka žmogų, kuris, kaip pats sako, medžioja trolius. Trijulė prisijungia prie vyriškio ir pradeda važinėti su juo kartu, filmuoti kaip jis medžioja trolius. Atrodo nieko ypatingo, bet visgi buvo smagu pamatyti tiek trolius, tiek Norvegijos gamtą ;) Tiesa, žiūrint paskutinį filmo trečdalį buvo apėmęs jausmas, kad troliai tikrai egzistuoja, o tai reiškia, kad filmo kūrėjai pasiekė savo tikslą ;)

Tinka, kai norisi kažko neįpareigojančio ir lengvo. 7/10

– – –

Wake Wood (2011)

Siaubo filmas, kuris labiau priminė dramą. Sutinku, jog kelios vietos buvo įtemptos, gal kažkiek baisios, tačiau šiaip filmas paliko labai prastą įspūdį. Vienintelis dalykas, kuris gelbėjo, tai filmo psichologinis aspektas: jaunos dukros netekę tėvai taip nori susigrąžinti ją atgal, kad ryžtasi bet kam.

Nieko ypatingo. 4/10

– – –

Poultrygeist: Night Of The Chicken Dead (2006)

Filmo recenziją perskaičiau pas kirą, o pažiūrėjęs treilerį supratau, kad šitas filmas yra kaip tik trims bernams, geriantiems penktadienio vakarą ;)

Tai yra viena geriausių siaubo-absurdo komedijų, kurias man yra tekę matyti. Tiesa, šiame filme tiek daug šūdų, kraujo ir kitokių šlykštynių, jog kartais net užsimerkdavau trumpam ;)

Netinka prie valgio. 9/10

– – –

Mystic River (2003)

Trileris, kuris nuo pat pradžių mane pratino prie slogios nuotaikos ir nuojautos, kad kažkas nutiks blogo.

Trys seni draugai susitinka po daug metų, kai vieno iš jų dukra randama nužudyta. Tarp draugų likę daug šūdo iš vaikystės dėl vienos nutikusios nelaimės, todėl tas žodis „draugai“ iš tiesų jiems nelabai tinka. Be to jų santykius komplikuoja tai, jog vienas draugas – aukos tėvas, antras – bylą tiriantis pareigūnas, o paskutinis pamažu tampa pagrindiniu įtariamuoju. Tėvas nori keršto, detektyvas – teisingumo, o pagrindinis įtariamasis kovoja su savo vidiniais demonais.

Kas labiausiai patiko filme: trys draugai labai charakteringi, kiekvienas su savo unikalia gyvenimo istorija. Atrodo, kad žiūri filmą su trim pagrindiniais veikėjais; filmo kūrėjai gerai pasistengė, jog žiūrėdamas lengvai galėtum įvertinti situaciją kiekvieno veikėjo akimis. (Man įdomiausias veikėjas buvo detektyvas, kuriam paskambindavo pabėgusi žmona ir nieko nekalbėdavo.)

Filmas priminė kitą lėtą trilerį, Gone Baby Gone (2007). Panaršius internete paaiškėjo, kad abu filmai sukurti pagal to pačio rašytojo kūrinius – va iš kur tas panašumas.

Rekomenduoju tiems, kam patinka trileriai, ypač lėtesni. 8/10

Žymos: , , , , , , , ,

Vienas atsakymas to “Filmų Apžvalga”

  1. alkoholikairnieksai Says:

    ei, trolius aš ir parekomendavau Buržujui! ;)
    wake wood man labai patiko. o poltergeistai bus manau pats tas šiam vakarui, dėkui :)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: