Visi Jie Zyzė, Burzgė

Tokia rami daina:

– – –

Ketvirtadienį ėjau pas buvusį kambarioką. Išlipau Šilo stotelėj, kilau Šilo gatve aukštyn. Eidamas artėjau prie aukšto jauno vyriškio. Kai pralenkinėjau jį, jis atsiliepė telefonu ir sako ačiū už sveikinimą, dukryte. sėdėjau prie kompo ir taip gera pasidarė, kai gavau.

Taip liūdna pasidarė. Net nemoku paaiškinti. Gal aš suskystėjęs, nežinau, bet pastaruoju metu man patinka svaičioti apie šeimą. Iš tiesų ne tiek apie šeimą, kiek apie darnią draugystę. Negaliu atsikratyti jausmo, jog kažkada aš žinojau, kaip tai daroma, bet vėliau kažkas nutiko ir aš praradau tą gebėjimą. Užtat man dabar be galo gražu matyti poras, kurios moka gražiai apsieiti tiek kartu, tiek būdami tarp kitų žmonių.

Pripažįstu, jog būti vienam yra sunku. Jeigu neturėčiau draugų, turbūt išprotėčiau. O gal tiesiog emigruočiau kur nors darinėti žuvų, kad mano vienatvė taptų anonimiška.

– – –

Penktadienį netikėtai išvažiavom dirbti į vienus vaikų globos namus. Archyvą jie turi didelį, labai didelį, tikra dulkių karalystė. Dar kai ėjom link tų globos namų, prasilenkėm su moterimi, kuri eidama verkė. Man jos pagailo, aš pagalvojau, kad gal ji yra atidavusi vaiką į tuos namus ir buvo atėjusi jo aplankyti.

Šeštadienį žiūrėjau romantinę komediją Seeking a Friend for the End of the World – how lame is that? Bet aš šypsojausi ir džiaugiausi kartu su pagrindiniais veikėjais. Ir dar porą kartų apsvarsčiau idėją surasti kokią nors geimerę ir su ja praleisti likusį gyvenimą.

Užtat sekmadienį prisižiūrėjau futbolo. Tiesa, nelabai įdomus buvo, pastaruoju metu esu praradęs susidomėjimą juo.

– – –

Pirmadienį per pietų pertrauką kolegės pasiprašė aplankyti vaikus iš tų globos namų, tai mus nuvedė į vieną grupę. Liepė nusiauti batus, tik tada galėjom įeiti į klasę (ar kaip čia pasakius). Buvo aštuoni vaikai. Stovėjau ir šypsojausi. Neskyriau, kur buvo mergaitės ir berniukai. Visi jie zyzė, burzgė, kartais riktelėdavo, kramtė žaislus, nešiojo juos, dėliojo, suposi ant supamo arkliuko. Atsirėmęs į sieną stovėjau ir šypsojausi. Aš bijojau tų vaikų labiau, nei jie manęs. Buvo nesuprantama, kas dėjosi jų galvose ir ką jie mąstė, ir, tuo labiau, kaip jie mąstė. Man taip bestovint tai vienas, tai kitas vaikas vis prieidavo prie manęs, atnešdavo ką nors. Po to atropojo toks kitas, jis davė man ranką. Paėmiau jo ranką ir bandžiau jo paprašyti, kad jis atsistotų, bet jis taip ir neatsistojo. Tada pakėliau jį ir pastačiau. Stovėjo įsikibęs man į kelienį. Aš tuo metu nesuvokiau, kad jis dar vaikščioti nemoka. Davė man tokį barškutį, pabarškinau juo, atidaviau atgal. Vaikui patiko, jis šypsojosi ir žiūrėjo tai man į akis, tai kažkur į smakrą. Užkėliau jį sau ant kojų ir taip sūpavau (nežinau, kaip tai vadinama). Tuo metu manimi susidomėjo dar keli vaikai ir priėjo prie manęs. Jie davė man visokius žaislus, vyko tikri mainymaisi. Mes visi šypsojomės vieni kitiems, trūko tik kad ir aš pradėčiau burgzti ir kramtyti daiktus ;)

– – –

Rytoj turėsiu laisvą dieną. Eisiu laikyti egzamino, po to važiuosiu atsiimti naujos detalės kompui. O tada, kas tada? Reiktų redaguoti porą tekstų ir pabandyti surasti kokį nors kompiuterinį žaidimą, kuris galėtų mane įtraukti ir atpalaiduoti nuo viso to ilgesio pilnatvei.

Žymos: , , , , , , , , , , , ,

4 atsakymai to “Visi Jie Zyzė, Burzgė”

 1. linaskranauskas Says:

  užeik ten dažniau. ką

 2. n Says:

  kaip juokinga, perskaičiau “Šilo st.“ ir pagalvojau, kad šitas žemėlapis http://tarpsniai.files.wordpress.com/2013/01/dsc_1137.jpg?w=500 mane vedė Vilniuj iki Šilo tilto, t.y. kažkur ten pat ir einant žmonės mane kalbino šiaip sau, bet paskui panarginėjau tikrą žemėlapį ir supratau, kad Šilo gatvė ilgesnė ir nebūna tokių sutapimų. O tada pamačiau, kad netoli yra gatvė, vadinama Pragiedrulių. Tai pralinksmino, todėl vis dar rašau šį bevertį komentarą :}

 3. vieną tamsią naktį man nesimiegojo Says:

  žavus tu toks

 4. Pavasarinė Says:

  Perskaičiau turbūt labai TUO metu, todėl norisi sakyti, jog, turbūt, suprantu tą ilgesį pilnatvei. Ir žavu, jog visuomet viską, kas galėtų būti ir be proto paprasta, perteiki subtiliai-jausmingai-prasmingai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s


%d bloggers like this: