Stalo Žaidimai: Do It Yourself

2011 metų ruduo-žiema pasižymėjo mano ir kambarioko sėdimu ant stalo žaidimų. Iš mano pusės susižavėjimas stalo žaidimais buvo uždelsto veikimo bomba, susijusi su vaikystėj neišsipildžiusiu noru žaisti visokius Scotland Yard‘us ir pan. stalo žaidimus, kuriuos matydavau per vokiškų televizijų reklamas. O kambariokas azartiškas žmogus yra, be to geras matematikas, todėl jam norisi laimėti.

Daugiausiai žaidėm Small World ir 7 Wonders. Vėliau aš išbandžiau Ghost Stories. O dar vėliau vis norėjau sukurti stalo žaidimą. Dar kai visi gyvenom studentų bendrabutyje, kartą kūrėm žaidimą „Varajaus didvyris“ ar kažkaip pan. Tai buvo paprastas žaidimas, kuomet reikia ridenti kauliuką ir eiti langeliais vis į priekį. Einant galima buvo rinkti spermukę, arba būdavo galima jos netekti. Nelabai gerai viską prisimenu, bet jeigu nueidavai į paskutinį laukelį be spermukės, tai turėdavai grįžti kažkiek laukelių atgal ir tikėtis surinkti bent kažkiek spermukės. O spermukė tai buvo vanduo, mes jį pilstėm į mažus stikliukus. Nepamenu, ar žaidimą sužaidėm iki galo, tačiau žinau, jog Monika buvo apipavidalinusi žaidimą tikrai neblogai: buvo pučių jūra ar pelkė, kuri atimdavo spermukę, buvo kažkokie kalnai, per kuriuos patekdavai į kitą zoną; ir dar daug turbūt visko buvo. Man rodos, jog tas žaidimas vis dar kažkur yra, tiesa, antrą kartą jo niekada nežaidėm. Pats fainiausias dalykas buvo jį kurti – kai visi galvojom nesąmones šansų kortelėms, kūrėm žaidimo scenarijų ir pan.

Žodžiu, prisižaidęs Small World su kambarioku, su savo tuometine drauge planavau sukurti žaidimą, kuriame reikia užiminėti Vilniaus rajonus ir vis didinti savo įtaką. Žaidime turėjo būti lenkai, žydai, čigonai, rusai ir lietuviai. Ant lietuvių žetonų turėjo puikuotis A. Mamontovas, rusų – tas aktorius iš filmų Brat, čigonų – Radžis, lenkų – tas miręs popiežius, o žydų – tiesiog žydo karikatūra. Visos šios etninės grupės turėjo turėti specialias galias, pvz. lenkai galėjo viską pirkti vienu pinigu mažiau (nes vagys), lietuviai turėjo daug žetonų, tačiau kiekvieno ėjimo metu vienas iš jų mirdavo (nes savižudžiai), rusai lengviau nugalėdavo kitas etnines grupes (nes yra agresyvūs), o čigonai gaudavo papildomus pinigus už savo kaimynų įsigytą turtą – kebabines, autoservisus ir t.t. Mes taip visko ir nesugalvojom iki galo, o po to viskas visai užsimiršo. Visgi manau, jog žaidimo idėja yra visai nebloga ir nuotaikinga.

Vėliau aš norėjau sukurti fantasy stiliaus žaidimą. Visko buvau prigalvojęs, bet galų gale taip ir neatradau žaidimo mechanikos, kuri būtų mane tenkinusi.

O šią vasarą, po labai ilgo periodo neveiksnumo, man kilo mintis vėl pabandyti sukurti žaidimą. Berašydamas ant lapo pagrindines taisykles, nejučia pradėjau kopijuoti žaidimo Ghost Stories mechaniką. Tai suvokęs nusprendžiau nesiparinti ir pasidaryti sau ir draugams Ghost Stories žaidimo kopiją. Tiesa, visą tą vaiduoklių tematiką nusprendžiau pakeisti fantasy tipo monstrais ir veikėjais. Tam puikiai pasitarnavo nuostabaus grožio kolekcinio kortų žaidimo Magic: The Gathering kortos.

Norėjau pasidaryti žaidimą kuo pigiau, bet užtektinai estetišką, kad neatgrąsytų nuo žaidimo. Galvojau prisipirksiu skirtingų spalvų sagų, kad turėčia spalvotų žetonų, ir t.t., ir pan. Tačiau vien sagų kainos man pasirodė per brangios, jeigu jau norėjau laikytis principo pasidaryti žaidimą kuo pigiau.

Žaidimui svarbiausia buvo turėti spalvotų pieštukų/flomasterių, žirkles, lapų, kartono, drožtuką ir užtektinai kantrybės. Iš specifinių dalykų reikėjo gauti: juodą kauliuką be jokių reikšmių ir 4 baltus kauliukus be jokių reikšmių, taip pat kokių nors karoliukų ar kažko panašaus, 8 sagų ar kažko panašaus.

Štai kiek kam išleidau:

sagos (monstrų eitukams) x10 – 5 lt (kažkokia parduotuvė Ibrahim centre)

spalvoti pieštukai – 2,49 lt (Maxima)

drožtukas – 0,69 lt (Maxima)

žirklės – 1,99 lt (Maxima)

kitos žirklės – 6 lt (kažkokia kanceliarinių prekių parduotuvė Akropolyje)

kauliukas (juodajam kauliukui) – 2 lt (stalo žaidimų parduotuvė D6)

kauliukas x6 (4 spalvotiems kauliukams) – 10 lt (Tiger)

karoliukai (begalybė) – 5lt (Tiger)

keturios skirtingų spalvų sagos – 2 lt (kažkokia siuvimo reikmenų parduotuvė, kurią netikėtai radau nuvykęs į Kauną)

Nuotrauka0004

Vėliau supratau, jog be reikalo pirkau pieštukus, nes flomasteriai daug ryškiau piešia. Tai buvo pirmoji mano klaida. Tiesa, flomasterių visgi nepirkau, nes radau jų radijuje. O be sagų irgi neapsiėjau, nes neįsivaizdavau, kas gali geriau tikti monstrų eitukams, taigi pirkau viso 10 po 50 ct pas kažkokią moterį Ibrahim centre. Žirkles irgi iš pradžių blogas nusipirkau, nepatogios buvo, todėl reikėjo pirkti naujas.

Svarbiausias dalykas buvo kauliukai. Iš esmės nebuvo būtina gauti 1 juodą kauliuką, tai galėjo būti bet kokios spalvos kauliukas. Stalo žaidimų parduotuvėje „D6“ radau skaidrų juodą kauliuką, ir nepaisant to, jog jis turėjo sužymėtas reikšmes, vis tiek jį įsigyjau; vėliau ant skaičių užklijavau reikiamus ant popieriaus atspausdintus simbolius, ir viskas.

Su baltais kauliukais buvo sunkiau, nes aš tikėjausi stalo žaidimų parduotuvėje rasti paprastų tuščių baltų kauliukų. Deja, neradau. Tada važiavau į Akropolį, kur yra įsikūrusi kita stalo žaidimo parduotuvė. Ten irgi neradau paprastų baltų kauliukų, bet tada jau buvau nusiteikęs pirkti ir paprastus kauliukus su skaičiais. Pardavėjas davė labai gerą patarimą, kuriuo pasinaudojau ir nusipirkau Yatzi žaidimą „Tiger“ parduotuvėje, kuri irgi įsikūrusi po tuo pačiu Akropolio stogu. Esmė ta, jog Yatzi žaidimo rinkinyje yra 6 balti kauliukai, kurie „Tiger“ kainuoja daug pigiau nei bet kurioje kitoje stalo žaidimų parduotuvėje. Baltus kauliukus su reikšmėmis apklijavau šešių skirtingų spalvų lapeliais, naudojau kažkokius super stiprius klijus, kuriuos radau pas mamą. Tiesa, kauliukų pigumas visgi turėjo neigiamas pasekmes – kauliukai pradėjo skilinėti. Nemalonu, bet ką padarysi.

Nuotrauka0005

„Tiger“ parduotuvėje taip pat radau pigių karoliukų. Taigi paėmiau juodų-violetinių ir baltų. Vienus nusprendžiau naudoti gyvybėms skaičiuoti, o kitiems gal dar atsiras kur būti panaudotiems.

Pats kvailiausias dalykas, kurį nutariau padaryti, tai padaryti monstrų kortų prototipus. Esmė tokia: prisikarpai kartono, juos sunumeruoji, nupieši bet kokią nesąmonę ir priskiri reikšmę. Galvojau, kad turėdamas kortų prototipus, išbandysiu žaidimą prieš darydamas normalias kortas. Dabar nesuprantu, kodėl man išvis tokia mintis šovė į galvą, nes daryti kortų prototipus, kai puikiai žinai, kokie monstrai kokias reikšmes turi, yra absurdiška. Praleidau vieną vakarą karpydamas kartoną ir piešdamas visokias nesąmones ant monstrų kortų prototipų, tačiau taip niekad ir nepanaudojau jų, nes jau kitą savaitę pradėjau maketuoti normalias monstrų kortas.

DSC_0249 - Copy

DSC_0251 - Copy

DSC_0258

Kai nusprendžiau maketuoti monstrų kortas, pirmiausiai atsirinkau man labiausiai patikusius kolekcinio kortų žaidimo Magic: The Gathering paveiksliukus. Tada nusprendžiau, kad reikia sukurti simbolius, kurie turi būti ant kortų. Iš viso net nežinau, kiek skirtingų simbolių turėjau sugalvoti. Galėjau panaudoti simbolius, kurie buvo jau naudojami originaliame Ghost Stories žaidime, tačiau jie būtų nederėję ant atspausdintų kortų, todėl nutariau kai kuriuos jų nukopijuoti, o kitus padaryti naujus. Simbolių kūrimas buvo pats sudėtingiausias dalykas darant šitą žaidimą. Išėjo va kokie simboliai:

simboliai

Na, o po to jau maketavau monstrų kortas, centrines žaidimo korteles ir žaidėjų lentas. Maketuojant monstrų kortas susidūriau su monstrų pavadinimų problema – galėjau rašyti originalius angliškus pavadinimus iš Ghost Stories žaidimo, kurie man visai nepatiko, nes kartojosi, galėjau rašyti originalius angliškus pavadinimus iš Magic: The Gathering žaidimo arba galėjau pavadinimus išversti/sukurti naujus. Nusprendžiau pasirinkti būtent pastarąjį variantą, tai, mano manymu, turėjo suteikti žaidimui daugiau lietuviškumo.

Suprantu, kad jeigu monstrai būtų lietuviškos dievybės, tokios kaip Kaukas, tai gal viskas ir būtų gerai su tais lietuviškais pavadinimais ;) Bet dabar priėjau prie tokių sprendimų kaip „dvasinis vedlys“, „grėsmingasis paukštis“ ar „perlų surinkėjas“ (wtf?). Tiek jau to..

Maketavau kortas naudodamas programą Scribus, nes tik su ja viena moku šiek tiek dirbti.

kortu derinimas 2

kortu derinimas

Viską nespalvotai atspausdinau, klijavau ant kortono, karpiau, flomasteriu spalvinau tuščius rutuliukus, kurie turėjo būti spalvoti.

Žodžiu, išėjo nespalvota Ghost Stories kopija su Magic: The Gathering iliustracijomis, kurios man labai patinka. Porą kartų bandžiau sužaisti padarytą žaidimą vienas, abu kartus pralaimėjau, o po to, kai žaidimą žaidėm pirmą kartą su draugais, nutiko turbūt pats blogiausias dalykas, koks tik galėjo nutikti: antros partijos metu mes nugalėjom žaidimą, todėl mano pasakojimai, kad tai labai sudėtingas žaidimas, nuėjo perniek. Dabar žaidimo nežaidėm jau gal pusę metų. Reiks būtinai kada nors įkalbinti draugus vėl sužaisti.

Planuoju dar vieną dieną iš naujo sumaketuoti monstrų kortas, atspausdinti spalvotai, kad būtų labiau akį traukiančios, o žaidėjų lentas ir centrines korteles taip pat perdaryti ir užklijuoti ant storesnio kartono; o dar vėliau paruošti papildymą žaidimui, tik jį teks labai ilgai testuoti, todėl tai mane ir atbaido nuo darbų šia linkme.

Žymos: , , , , , , , ,

3 atsakymai to “Stalo Žaidimai: Do It Yourself”

 1. pusryčių šmėkla Says:

  OMG! Aš tavim žaviuosi. Nes pas mane ant kėdės ir po stalu nuo vasaros vis dar stūkso nebaigta gaminti Settlers of Catan lenta ir kortelės (visos lentos dalys jau subraižytos, supjaustytos ir nudažytos reikiamom spalvom, reikia tik prisiverst gražiai ant viršaus užpiešt kalnus, miškus, javus, avis ir molynus; kortelės irgi nupieštos (aš piešiau ranka, man taip greičiau, be to, gaila spausdintuvo) ir atšviestos tiek kartų, kiek reikia, tik dar nesukarpytos, neužklijuotos ant kortų (nusprendžiau, kad nusipirkt 2 kortų kalades paprasčiau ir ne brangiau nei pirkt ir pjaustyt kartoną) ir nenuspalvintos). O pas tėvus dar stūkso nebaigti lipdyti modelino namukai, pilys ir keliai (ne tiek jau daug ir trūksta…), tai mama sakė, kad ją jau jie mirtinai užkniso, kaip ir kiti mano nebaigti projektai, ir pakišo juos visus po spinta. Tai kaip jau sakiau, aš žaviuosi tavim ir tavo draugais.

  o šiaip žiauriai užsikabliavau ant šitos laidos, TableTop, man regis, ir tau ji turėtų patikt, jei tik dar nesi visko peržiūrėjęs, žinoma: http://www.youtube.com/playlist?list=PL4F80C7D2DC8D9B6C

  • arsonist's prayers Says:

   Negalvojau, kad kas nors perskaitys šitą įrašą ;) Ačiū už palaikymą!

   Čia nuostabi Katano salos naujakurų do it yourself versija: http://www.instructables.com/id/Custom-Laser-Cut-Catan-Board/

   Dabar mano ir draugų planuose yra idėja sukurti žaidimą Gangstar Vilnius, kuriame žaidėjai valdytų marozus, tarpusavyje kariautų ir plautų babkes ;)

   O tą laidą žinau, esu žiūrėjęs gal tris episodus. Labiausiai pravertė, kai bandžiau suprasti Elder Sign žaidimą. Pamenu, tokia raudonplaukė dar žaidė su jais, linksma tokia ;)

   Yra dar tokia e-parduotuvė, kuri prekiauja visokiais dalykėliais stalo žaidimams, planuoju kažkada pasinaudoti, jei tik nepasirodys per brangu: https://www.thegamecrafter.com/

   • pusryčių šmėkla Says:

    Ten buvo Felicia Day! Man irgi ji iškart labai patiko :)

    o instructables.com mačiau visokių fantastiškų lentų, bet šitos kažkaip neužėjau. ji žiauriai graži. man netgi labai labai patinka, kad plėšiko laukelis turi išraižytą kaukolę, koks visgi paaugliškai šūdiškas mano skonis :D

    Palaikymas yra, būtų įdomu paskaityti ir apie kitus projektus! Gal tai net įkvėptų užbaigti vieną kitą savąjį :) Dar atsimenu, kažkada esu draugui dovanų pagaminusi visą monopolį, tai šitai baigėsi tuo, kad padovanojau lentą, kauliukus ir krūvą lapų ir liepiau pinigus pačiam susikarpyt :D

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s


%d bloggers like this: