Kitokia Knygų Mugė

Ši knygų mugė turėjo būti pati nuostabiausia, nes buvo anonsuota, kad joje šalia visų kitų man nelabai įdomių svečių iš užsienio apsilankys ir mano numylėtinis lenkas Jerzy Pilch. Nekantriai laukiau, o vieną vakarą atsigulęs į lovą štai ką sugalvojau – išversiu vieną savo apsakymą į lenkų kalbą ir įteiksiu jam per susitikimą knygų mugėj.

Per kelias dienas radau merginą, kuri pažadėjo išversti, ir aš labai apsidžiaugiau. Tačiau dar po kelių dienų buvo labai bloga diena visomis prasmėmis, ir galiausiai, kai jau galvojau, kad nieko blogiau nutikti nebegali, pamačiau, jog mugės rengėjai jau paskelbė mugės programą. Skaičiau ją iš lėto, atidžiai, ir kai priėjau šeštadienio programos vidurį, mane apniko nerimas – Jerzy Pilch knygos pristatymo vis dar nemačiau. Juk gali būti, kad kažkas atsitiko ir jis visgi nepasirodys?

Taip ir buvo – nežinau kodėl, bet Jerzy Pilch programoje nebuvo įrašytas. Diena tapo apverktina. Nusivylimo apakintas nutariau visai neiti į mugę, tačiau vėliau pakeičiau nuomonę ir ruošiausi eiti – penktadienį planavau mugėje nueiti į poetų skaitymus ir į mono spektaklį Bukowskio kūrybos tema. Bet, pasirodo, visos nelaimės, susijusios su šių metų knygų muge, dar buvo nepraėję.

Mano peršalimas, laiku ir tinkamai nepagydytas, perėjo į sinusitą, ir kai penktadienį sužinojau tai, iškart pradėjau galvoti apie tai, kam galėčiau atiduoti savo turėtą pakvietimą į knygų mugę. Situacija išties nekokia: jau nuo ketvirtadienio tiek delfi, tiek kiti naujienų portalai mirgėjo pranešimais apie knygų mugės atidarymą, draugai ir pažįstami feisbuke rašinėjo ir dėjo nuotraukas iš mugės, o aš, va, negalėsiu į ją nueiti dėl ligos.

Išėjęs iš savo klinikos ėjau link vaistinės ir priėjau tokią padėvėtų knygų parduotuvę (Antakalnis, šalia Petro Vileišio stotelės/Nėries „Iki“ parduotuvės). Užsukau į vidų. Prieš tai nuolatos buvusio pardavėjo nesimatė, vietoj jo buvo kažkokia moteris, kuri kalbėjo su kažkokiu savo pažįstamu vyriškiu. Aš apžiūrinėjau lietuvių autorių knygų lentynas, bet nebuvo jokios Kunčino knygos (niekada ten nesu radęs Kunčino), nebuvo nieko, kas būtų užkabinęs, taigi nuėjau prie fantastikos skyriaus. Ir tada, pamatęs vieną knygą, labai apsidžiaugiau – prieš mane stovėjo kažkada labai ankstyvoje paauglystėje skaityta fantastinė knyga net nežinau apie ką, bet ten buvo tokie lyriniai nukrypimai apie Leviataną. Būtent tie nukrypimai apie Leviataną man labiausiai ir įstrigo toje knygoje. Paėmiau ją į rankas, pavarčiau – viršelis matytas, pavadinimas irgi girdėtas („Tamsiosios jėgos Mūnšajuose“). Tada pakėliau galvą ir pamačiau, jog yra ir antra knygos dais. Paėmiau ir ją į rankas. Viršelis buvo matytas, tačiau negalėjau prisiminti, ar kažkada skaičiau ją. Pralinksmėjęs paėmiau ir dar kitą fantastinę knygą, nuėjau prie moters ir susimokėjau. Ji vis kažką nužemintu balsu pasakojo tam vyriškiui: apie paskolą, apie dukrą, sakė nesijaudink, gyvenu gerai, išties viskas nėra taip jau blogai. Padėkojau jai ir atsisveikinau. Tada nuėjau į vaistinę, išleidau maždaug tiek pinigų, kiek buvau numatęs išleisti knygų mugėje knygoms, ir grįžau namo.

Dabar sekmadienis, skaitau sau apie druidus, levyrus (kitoks elfų pavadinimas) ir kaip kažkokiose tamsiose gelmėse bunda Leviatanas ;) Visai gerai kartais netikėtai surasti alternatyvą, o ir už tris knygas sumokėjau viso labo 14 litų.

Žymos: , , , , , , , , , , , , ,

5 atsakymai to “Kitokia Knygų Mugė”

 1. ruethegreen Says:

  O! Aš šitą knygų parduotuvę visada pastebiu, bet niekad taip ir neužeinu, nors lyg norėtųsi… O ten yra knygų anglų kalba?

  • arsonist's prayers Says:

   Taip taip, knygų anglų kalba ten yra. Nelabai daug, bet yra. Kažkada kai žiūrėjau, tai daugiausia buvo kišeninio formato detektyvų ir fantastinių knygų.

 2. Rokas Povilius Says:

  Niekada nerašau komentarų, bet jei jau rašau, tai kažkam vertam dėmesio. Nepadlaižiauju šitam įrašui, bet jaučiu kažkokią pareigą kaip per vestuvių lemtingą momentą, kai reikia prabilti dabar arba nutilti amžiams. Toj pačioj knygmugėj įsigijau Jerzio (vos nepasakiau jersey shore) knygą, aišku, po visokių patriotinių balsų galvoje atkalbinėjimų: “jis lenkas, tu neturi ūsų šitai knygai ir t.t.“ Nu, ir ką, patiko (laikinti ir beveik niekada nieko nelaikinu). Tavo rašinėjimai ir jo turi panašumų, ypač moterų aprašymai. Pas abu tokia preciziška, harmoninga padėtis tarp sentimentalumo ir vulgarumo. Mokėjimas prikelti, naujai pateikti lyg ir banalybes, išversti jų skūrą. Zomšas. Jaukumas toks, pasiektas be įmantrių metaforų pagalbos. Gal dėl to ir patinka tau kaimynas iš pietų, nes randi save jo istorijose. Įteik jam tą apsakymą būtinai, jei dar nepadarei to. Nors knygoj jis rašo, kad į viešbučio kambarį beldžia visokie prašalaičiai su rankraščiais ir prašymais užtarti leidyklose. Ką čia žinai, gal kokiais 2015-aisiais jis atvažiavęs į kaziuko mugę ir paklaustas, gal netyčia mėgsta kokį lietuvių rašytoją atsakys: tak, yra toks Pavelas Šklėriušas.

  Na štai, mano vos ne pirmasis komentaras – mano antikomentariško asmens pirmoji savižudybė.

 3. cinamonoKrautuvele Says:

  oi ne, nereikia liūdėti dėl knygų mugės. buvau ir nieko nemačiau (tik du stendus kaimynų) ir nieko nenusipirkau. pirmąkart. bet vat, visi skundėsi, jog vis blogyn ir blogyn su muge ir vis didesnė komercija. o ir kainos, patikėk, nelabai jau ir žymiai pigiau nei kokiam antakalnio knygyne.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s


%d bloggers like this: