Patrick Süskind „Balandis“

patrick suskind - balandis

Patrick Süskind

„Balandis”

Puslapiai: 110

Išleido: Vaga

Metai: 2000 m.

Tiražas: 3000 egz.

Viršelio dailininkas: R. Čeponis

Meninis redaktorius: L. Spurga

Kai jam nutiko ta istorija su balandžiu, per vieną dieną aukštyn kojom apvertusi gyvenimą, Džonatanas Noelis jau turėjo daugiau nei penkiasdešimt metų ir atsigręžęs į praeitį matė gal kokių dvidešimties metų laiko atkarpą visiškai be jokių įvykių, ir niekuomet nebūtų pagalvojęs, kad jam dar galėtų atsitikti koks reikšmingesnis dalykas nei mirtis. Ir tai jį visai tenkino, nes jis nemėgo įvykių ir tiesiog nekentė tokių nutikimų, kurie sutrikdydavo vidinę pusiausvyrą ir sujaukdavo išorinę gyvenimo tvarką“ (p. 5).

Istorija apie žmogų, kurio iki smulkmenų suplanuotam gyvenimui vieną dieną iškyla pavojus dėl pačio paprasčiausio balandžio. Nors pradžia gal kiek ir juokinga, tačiau iš tiesų rašytojas (bestselerio „Kvepalai. Vieno žudiko istorija“ autorius) sugebėjo parašyti viską taip, jog labai greitai galima įsijausti į pagrindinio veikėjo sutrikimą ir jo vis augantį nerimą, kuomet jam įprasti dalykai ima vykti ne pagal planą.

Tekstas labai lengvai skaitosi, net minčių nekyla, kad kažkurios vietos per daug ištemptos. Tikras menas yra mokėti parašyti ne ilgą, o trumpą tekstą, kuriame viskas koncentruota ir nėra nereikalingų vietų.

Vienintelė bėda man buvo tik šriftas, kuriuo yra išspausdinta knyga – kažkoks akiai neįprastas. Raidžių viršutinės dalys storesnės ir ryškesnės už apatines dalis, akis pastebi būtent tas viršūnėles. Galbūt tai buvo leidyklos eksperimentas, o gal 2000 metais ir daugiau buvo knygų, spausdinamų tokiu šriftu – bet kuriuo atveju nenorėčiau dar kartą susidurti su tuo šriftu.

Kitų knygos leidimų viršeliai: nuostabus prancūziškas ir portugališkas, kiti – #2, #3, #4, #5, #6, #7.

Žymos: , , , , , , ,

2 atsakymai to “Patrick Süskind „Balandis“”

  1. pu Says:

    Portugališkas ten viršelis, ne ispaniškas :)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s


%d bloggers like this: