Tiesos žmogus

Kadaise buvau tiesos žmogus. Mane visi mokė nemeluoti, ir aš nemelavau.

Kai mamą gatvėje užkalbinęs vyriškis paklausė jos telefono numerio, o ji pasakė visai ne tokį, aš truktelėjau mamą už rankos, ir kai ji atsisuko, pasakiau: mama, mūsų numeris ne toks, mūsų – 216659. Mačiau, kad mama išraudo, pasakė vyrui, kad turi eiti, ir mes greitai nužingsniavome.

O kitą kartą autobuse prie mūsų priėjo maloni moteris ir paprašė parodyti bilietus. Man buvo septyneri metai, tačiau važiavau be bilieto, o mama, vos mudviems į autobusą, iškart pamokė: jei kas nors klaus kiek tau metų, sakyk, kad šeši. Mama parodė savo pažymėtą bilietą, o kontrolierė pasilenkė prie manęs ir paklausė, kiek man metukų. Jam dar nereikia, pasakė mama, žiūrėdama į mane. Žiūrėdamas į mamą atsakiau: septyni, bet mama liepė sakyti, kad šeši. Mamai teko mokėti bauda, ji labai pyko, o aš nesupratau, kodėl.

Arba ta istorija pradinėje mokykloje. Aš visada padarydavau namų darbus, nes buvau stropus moksleivis, tik kartais matematikos gaudavau 8, jeigu nevilkėdavau savo laimingojo megztinio. Vieną rytą atėjau į klasę ir pamačiau, jog visi kažką rašo, o mokytojos dar nėra. Kažkas manęs paklausė, ar aš žinojau, kad reikia atlikti dar kelias užduotis lietuvių kalbai. Pasirodo, jog vakar mokytoja uždavė namų darbus, o kai pusė klasės jau buvo išėję namo, nusprendė pridėti dar kelias užduotis. Visa tai žinojo tik keli vaikai, ir kažkaip nesivargino apie tai pranešti kitiems. Kai visi susirinko ryte, kilo didelis sąmyšis, kuomet du trečdaliai klasės suprato nepilnai atlikę namų darbus. O mokytoja buvo griežta – už nepilnai atliktus namų darbus rašydavo dvejetą, nepadėdavo jokios moksleivių ašaros.

Aš, kaip labai teisingas žmogus, atsisėdau į savo suolą ir nieko nedariau. Visi aplink nusirašinėjo tas papildomas užduotis, siūlė ir man, bet aš atsisakiau. Maniau, jog jeigu jau nepadariau tų užduočių, tai esu nusipelnęs gauti tokį įvertinimą, koks ir priklauso. Kai atėjo mokytoja ir pradėjo lietuvių kalbos pamoką, buvo tikrinami visų atlikti namų darbai. Taip jau išėjo, kad buvau vienintelis klasėje, kuris nebuvo atlikęs visų namų darbų užduočių. Man įrašė dvejetą ir dar pastabą: dėl dvejeto nepykau, bet pastaba tikrai šokiravo.

Niekad nebuvau geras kvadrato žaidėjas, tačiau tą dieną per kūno kultūros pamoką kaip reikiant išsiliejau: taikliai smūgiavau, o ir gerai gaudžiau kitų smūgius. Žaidimo pabaigoje savo kvadrate likau tik aš, o kitame – stipriausias klasiokas Dainius. Sugavau 4 jo smūgius iš eilės, tačiau jo iškirsti nesugebėjau. Galiausiai viskas susiklostė taip, kaip turi būti – Dainius metė žemai, galvojau, jog sugausiu kamuolį, bet nesugavau ir buvau iškirstas. Mokytoja mane pagyrė, neslėpsiu – buvo malonu.

Grįžęs namo iškart pasakiau mamai apie dvejetą ir pastabą, bandžiau dar aiškinti, kodėl viskas taip įvyko, bet ji, išgirdusi, kad aš nenusirašinėjau tų užduočių kartu su visais, labai supyko ir net girdėti nenorėjo apie mano sėkmę žaidžiant kvadratą.

Nuo to laiko pradėjau meluoti. Man net nebūdavo gėda meluoti, o ir pastebėjau, kad mūsų šeimoje meluoti buvo įprasta: mama melavo močiutei, močiutė melavo prosenelei, mamos brolis melavo mamai ir močiutei, ir prosenelei, prosenelė melavo mamai, o kartais būdavo taip, jog jie visi meluodavo net ir man. Tai kaip, augdamas tokioje aplinkoje, gali nemeluoti, ir kokią teisę tie žmonės turi mokyti tave nemeluoti? Melas yra būtinas, kad sutartum ir sugyventum su aplinkiniais.

(Tik kai būdamas pilnametis draugavau su viena mergina, kurią labai mylėjau, pasijutau blogai dėl melavimo. Vieną vakarą mes gulėjom lovoje ir skaitėme knygas, aš skaičiau Bukowskio „Moterys“, ir ji juokaudama manęs paklausė, ar skaitant aprašytas sekso scenas man pasistoja. Atsakiau, kad ne – pamelavau, išraudau ir baigiau skaityti eilinį sekso aprašymą.)

Žymos: , , , , , , , ,

Vienas atsakymas to “Tiesos žmogus”

  1. cinamonoKrautuvele Says:

    labai skanus vitaminas pirmieji du aprašyti įvykiai :) buvai žavus mažylis :D

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s


%d bloggers like this: