Roberto Bolaño „Tolima žvaigždė“

tolima-zvaigzdeRoberto Bolaño
„Tolima žvaigždė“
Puslapiai: 152
Išleido: „Kitos knygos“
Metai: 2011 m.
Tiražas: 1200 egz.
Knygos dizainas: Lina Sasnauskaitė, Aurimas Lažinskas

Informacija, esanti galiniame knygos viršelyje, yra vienas paveikiausių būdų paskatinti žmogų įsigyti knygą. Kaskart, skaitydamas knygos anotaciją, apie tai galvoju. Ir stebiuosi, kodėl tiek daug knygų, leidžiamų Lietuvoje, turi tokias niekam tikusias anotacjas. Jos būna arba labai ilgos, todėl tingisi jas skaityti, arba jos būna prigrūstos nieko nesakančio gražbyliavimo apie tai, kad rašytojas yra tiek ir tiek garsus, gavęs tokią ar anokią premiją, parašęs dar kažkokius romanus..

Kad ir kaip bebūtų, šios knygos anotacija yra tobula, tiesiog skirta man – perskaičiau ir iškart užsinorėjau nusipirkti knygą. Ar knyga pateisino anotacijos žadamą detektyvinį nuotykį? Nė velnio.

Istorija rutuliojasi apie vyruką, kuris yra poetas ir skraidydamas lėktuvu dūmais rašo visokius eilėraščius. Jis yra tikra Čilės pažiba, moterys dėl jo alpsta, tačiau jis turi ir tamsiąją pusę – pasirodo, kad yra negailestingas žudikas. Atrodo, kad istorija labai įdomi, tačiau autoriaus pasirinktas istorijos perteikimo būdas yra tiesiog tragiškas. Čia tiek daug nereikalingos medžiagos, pvz. ketvirtas ir penktas skyriai yra skirti dviejų pašalinių žmonių istorijoms, kurios iš esmės neturi nieko bendra su pagrindine istorija. Norėsi kuo greičiau daugiau sužinoti apie poetą-žudiką, o čia prasideda toks gumos tempimas, ir dar labai nevykęs. Istorija su tokiu potencialu pateikiama taip lėkštai, kad įpusėjęs romaną norėjau mesti jį šalin. Autoriaus bėda ta, kad jis dažnai leidžiasi į labai detalius kažkokių žmonių ar smulkmenų aprašymus ir užmuša susidomėjimą pagrindine istorija.

Nepaisant to, kad likau nusivylęs romanu, vis dar noriu perskaityti kitą Roberto Bolano knygą – „Pašėlę detektyvai“. Tikiu, kad autorius turi didelį potencialą, ir dėl vienos nepatikusios knygos neverta jo nurašyti.

Žymos: , , , , ,

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s


%d bloggers like this: