Pamokos

Dabar dažnai naudojuosi Romain Gary romanu „Aušros pažadas“ kaip įrankiu pakoreguoti save. Pvz., kai būnu prie ežero ir vanduo atrodo šaltas, aš pagalvoju, ką veiktų to romano veikėjas, ir iškart suprantu, kad vyrui negalima išsigąsti šalto vandens, taigi brendu gilyn ir maudausi; ir nesvarbu, kas šalia manęs – mama, jos draugas ar kokios nors merginos.

O šį savaitgalį su draugais buvom sodyboj. Man atvažiavus šeimininkė pasakė, kad reikia atnešti malkų, bet malkinėje yra širšių lizdas. Jos vaikinas atidarė malkinės duris ir iškart atsitraukė. Suprantu, širšės yra nefaina, o man dar ir šiaip visi vabzdžiai šlykštūs, bet ką padarysi – įėjau visgi į malkinę, galvodamas, jog „Aušros pažado“ veikėjas darytų lygiai tą patį, ir, stengdamasis nedaryti staigių judesių, ėmiau dėti malkas sau į glėbį.

Tada tas malkas reikėjo sukapoti, nepamenu, ar esu kada nors tai išvis daręs. Šeimininkė atnešė kirvį, toks naujas, gražus; o jos vaikinas kažkur dingo. Pagalvojau, kad reikia imtis ir šito iššūkio, ką čia jau beprigalvosi, taigi bandžiau kapoti malkas taip, kaip maniausi reikia daryti. Iš šono žiūrint turbūt atrodžiau nekoks malkų kapotojas, tačiau nesijaudinau – svarbiausia, kad nesibaidau daryti to, ko nemoku. Man į sveikatą visi pirmi kartai ir vis augantis atsakingumo jausmas.

Po to pasisiūliau ir šašlykus suverti ant iešmų, o man liesti žalią mėsą yra labai šlykštu, bet. Tai kartu su šeimininke suvėrėm tuos šašlykus, o tada su jos vaikinu kartu ugnį įžiebėm.

Visai nemažai pamokų paskutinių metu.

Žymos: , , , , , , ,

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s


%d bloggers like this: