Karuselė

Kažkuo jaudina matyti porą iš šalies, ypatingai tomis akimirkomis, kai būdami kartu du žmonės yra visai atitolę vienas nuo kito. Štai, atrodo, jie sėdi kartu, susiglaudę, bet merginos žvilgsnis kažkur klajoja, kol tuo tarpu jos vaikinas smagiai kalbasi su kitais jų bendrais draugais. Tas jos klajojantis žvilgsnis mane prikausto, vis atsisuku ir atsisuku į tą merginą, kad išvysčiau tą žvilgsnį dar kartą. Aš jį pažįstu, mes esam seni pažįstami. Manau kiekvienas, kuris kada nors yra jautęs tą sunkią nuotaiką, kuomet būdamas su antra puse jautiesi visai kažkur nutolęs ir užmiršęs tą antrą pusę, sugebėtų atpažinti tokius žvilgsnius.

Ir kai išgirstu, kad vaikinas, galų gale pastebėjęs merginos nenormalią nuotaiką klausia kas yra?, aš žinau, ką ji atsakys: nieko.

– – –

Jei tik vyrai mokėtų klausytis moterų, visi galėtų būti laimingesni.

Šią vasarą, tęsdamas bandymus tapti geresniu vyru, pastebėjau, kad moterys ganėtinai aiškiai pasako, ko tikisi iš vyro. Tik visa bėda, kad vyrai nelabai klausosi. O nesiklausymui priežasčių yra aibė: nes galvoja, kad yra svarbesni už moteris, nes buvo išauklėti neskirti dėmesio moterims, nes mano, kad yra protingesni už moteris, nes, galų gale, net jų motinos jiems parodė, kad vyras turi būti aukščiau.

Bet gi taip visai nėra. Moterys kuo toliau, tuo labiau savarankiškesnės tampa, o vyrai – vis mažiau vyriški. Tad kam moteriai vargintis būti su vyru, jei ji pati ir vinį gali įkalti į sieną, ir kambario sienas nudažyti? Ir tik nereikia piktintis ir teigti, kad moterys vyrus renkasi ne dėl to, kad būtų kam vinį įkalti. Moteriai visada reikės vyro, kuris galėtų pasirūpinti ja. Todėl keista matyti, kai moterys, turinčios tikrai ne tokius vyrus, kurių norėtų, ir toliau prieš juos keliaklūpsčiauja. Žinoma, joms tai tikrai neatrodo keliaklūpsčiavimas, kaip ir vyrams, ir tai ir yra baisiausia – jiems tai atrodo normalu.

Normalu yra vienas didžiausių keiksmažodžių. Iliuzija, kad tam tikri dalykai turi būti būtent tokie, o ne kitokie.

Žymos: , , ,

4 atsakymai to “Karuselė”

 1. kimo Says:

  Aidu atkartoji draugo mintį: “normalu“ yra tik pasaka prieš miegą, legenda, kurią sau pasakoja žmonės, kad geriau jaustųsi susidūrę su įrodymais, jog daug kas šiame pasaulyje nėra “normalu“.

 2. arsonist's prayers Says:

  Kaip taikliai pasakyta.

 3. ragana Says:

  Kažkuriame bloge esu skaičiusi: “kai dauguma yra nenormalūs, elgdamasis normaliai, tampi nenormalus, nes būti normaliam tarp nenormalių yra nenormalu“.
  Kartais apima liūdesys, jog būti “nenormaliu“ yra privilegija, skirta išrinktiesiems.

 4. Eglė Says:

  Ypač taikliai, bravo!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: