10 metų, 800 įrašų

Šitą blogą pradėjau rašyti 2005 metais, ir tai yra 800-asis įrašas. Jo, daug tuštybės ;) Bet šio jubiliejaus proga galima apmąstyti šį tą.

Dabar net nekeista, kad pats pirmasis įrašas buvo apie tuščius namus – tai, kas mane slegia dar ir dabar:

„visuose kambariuose įjungiu šviesas.
įjungiu ir radiją, televizorių, muzikinį centrą.
išimu indus ir stalo įrankius – vakarienė tuoj.
kad tik kas nors į šiuos tuščius namus ateitų..“

Gaila, kad per tiek metų šitas blogas sugėrė daugiau visokių problemų ir niūrių nuotaikų, o ne kažkokių linksmų dalykų, ir kad ir kurių metų įrašus atsiverstum, viskas suksis apie tą patį – bandymą suprasti save, supančius žmones, o ir vienatvės jausmo ar nerealizuoto noro surasti artimą žmogų čia daug. Tiesa ta, kad teigiamais gyvenimo etapais itin retai rašydavau, nes kai lengvai gyveni, mažiau laiko lieka probleminiams dalykams apsvarstyti raštu. Ir kažkiek gaila, jei kažkas, skaitydamas bet kuriuos įrašus, galvoja, kad esu labai liūdnas ar niūrus žmogus. Esu linkęs į melancholiją, tas tiesa, bet visi artimiausi draugai žino, kad kita mano pusė – besišypsanti, paistanti niekus; aš tas, kuris dažnai garsiai juokiasi net ne dėl to, kad kažkas pasakė linksmą pokštą – tiesiog juoktis su žmonėmis yra smagu.

Ką reiškia 10 metų rašyti tinklaraštį? Nežinau, tinklaraštis man tapo įpročio reikalu. Kažkada rašinėjau trumpą dienoraštį, man buvo tada maždaug 12 metų. Tęsiau tą rašymą iki 14 metų, jei gerai pamenu, po to pradėjau daugiau eilėraščių rašyti. Tinklaraštį pradėjau rašyti 2005 metais, ir kai pradėjau rašyti dar blogas.lt sistemoje (buvau deathblow.blogas.lt), tokių asmeninių tinklaraščių buvo daug (yra ir dabar), o kadangi pats beveik neskaičiau kitų tinklaraščių, tai nekurdamas grįžtamojo ryšio beveik neturėjau skaitytojų arba jie greičiausiai būdavo atsitiktiniai. Esminis lūžis įvyko kažkada 2009 metų pavasarį, kai ėmiau susilaukti didesnio skaitytojų tame pačiame deathblow.blogas.lt. Vienas iš tų kertinių įrašų buvo Žydintis tekėjimas, iki šiol tai yra man kažkuo itin svarbus įrašas, nes jame labai daug sutelpa tuometinio manęs – nerūpestingo/susirūpinusio, ilgesingo/laisvo. Būtent 2009 metais supratau, kad visgi yra skaitytojų, ir ėmiau atidžiau rinkti žodžius, nes jei anksčiau įrašą rašydavau tiesiai į tinklaraštį, tai vėliau įrašų rašymas pradėjo užimti kur kas daugiau laiko. O kuo daugiau rašai, tuo matai didesnį tobulėjimą nuo kažkada seniai rašytų įrašų, ir tai ragina stengtis dar atidžiau žiūrėti net į paprastų dalykų aprašymą. Atsiradęs skaitytojų ratas leido suprasti, jog kažkam tai įdomu ir tuo pačiu paskatino rimčiau žiūrėti ne į rašomas temas, bet į patį tekstą (jokiu būdu nesakau, kad dabar tai jau rašau super gerai; bet kad geriau, tai tiesa).

Jeigu reiktų trumpai apibūdinti savo blogą, tai galbūt jam geriausiai tiktų toks aprašymas: subalansuotas moterims. Nes taip tiesiog yra, moterų skaitytojų turbūt 90%, jei ne daugiau. Anksčiau niekad apie tai nesusimąsčiau, kol vieną dieną supratau, kad, dievaži, rašau tai, kas aktualu iš esmės moterims. Problemos tame neįžvelgiu, nors kažkada anksčiau tarsi turėjau blankų norą savo neva susimąstyti priverčiančiais įrašais paskatinti vyrus susimąstyti apie savo bendravimą su merginomis. Dabar ši mintis tiesiog kelia šypseną ;)

Per dešimtmetį teko ir su kitų tinklaraščių autoriais susitikti (dar ir dabar esu linkęs tai daryti), tiksliau – autorėmis. Neneigsiu, į kai kurias dar prieš pažintį žiūrėjau kaip į potencialias merginas ;) gal kitas aš irgi taip dominau šia prasme, bet svarbiausia yra tai, kad visi tie tokie pusiau akli susipažinimai/pasimatymai buvo tikri iššūkiai! Ir neneigsiu sakydamas, kad pirmiausia jie padėjo man pačiam geriau save pažinti. O dar džiugiau yra tai, kad kelios tinklaraštininkės tapo artimomis draugėmis.

Rašyti tinklaraštį yra gerai dėl daugelio priežasčių (savirealizacija, išmoksti geriau dėstyti mintis, patenkini kažkokį ekshibicionizmo poreikį, galų gale – gauni dėmesio), tačiau vienas dalykas po dešimties metų dabar neduoda ramybės – ar tiek laiko rašydamas tinklaraštį nepadariau iš savęs veikėjo? Ir dar įdomus kitas dalykas – tinklaraštis yra įrodymas, kad aš keičiuosi, bet tuo pačiu išlieku toks pats. Kažkada, pvz., smerkiančiai rašiau apie vienokius dalykus, kuriuos pats po kažkiek metų pradėjau daryti; ir visgi branduolys išliko tas pats.

Pabaigai surinkau man šiuo metu labiausiai patinkančius senus įrašus (atvirkštine chronologine tvarka).

2014.09.17 / Rugsėjo šunys
2014.08.13 / Pussy
2014.07.18 / Motinos vyras
2014.05.25 / Tu užglostai
2014.03.05 / Trys diplomų įteikimai

2013.12.05 / Visi mes ieškom vieni kitų
2013.09.19 / „That girl with sharp teeth“
2013.07.31 / Katės ir pelės
2013.03.29 / „While I watch you“

2012.11.20 / Nuodai
2012.11.15 / O aš nedurna, Jūs gi žinot
2012.08.22 / „He got mad, tiresome“
2012.02.07 / Pietūs

2011.11.15 / Pirmoji diena

2010.11.18 / Ji apsiverčia ant kito šono
2010.11.03 / Karalienė
2010.10.18 / Pažymėtas
2010.09.18 / Pogo poema vienam vakaro žaidėjui
2010.02.24 / Mes išsidrėbėm ant grindų, ir ji sako nupiešk man avį

2009.05.06 / Žydintis tekėjimas
2009.01.10 / The nows are burning are burning

2008.10.05 / Kad kiaušai iškristų pro klešnes

2007.12.19 / Sapnuoti Radžį

2006.12.xx / Toli (apsakymas)

2005.11.18 / Flirtas

Žymos: ,

4 atsakymai to “10 metų, 800 įrašų”

  1. Haneriete Says:

    Aš labai labai žaviuosi Tavo įrašais. Sakiau jau tai. Bet noriu pakartoti dar ir dar.

  2. arsonist's prayers Says:

    Tai ačiū tau dar kartą, o tu būk budri, girdėjau greit pasirodys interviu su manimi ;)

  3. Momo Says:

    Oi, koks geras rinkinys! Kai kuriuos, pvz. “Tu užglostai“, saugau pabaigai, nes noriu tą gerumą pasilaikyt kiek galima ilgiau :)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s


%d bloggers like this: