Filmai

Paskutiniu metu užsiimu filmų terapija, žiūriu daug siaubo komedijų.

***

The Night Of The Creeps (1986 m.)

night of the creeps

Visiškai gera siaubo komedija, tikras XX a. 9 dešimtmečio perliukas, besilygiuojantis į tokius grandus kaip The Return Of The Living Dead (1985 m.) ar Re-Animator (1985 m.). Filme rodomas mažas studentų miestelis, kuriame prasideda keisti dalykai ir ten žmonės tampa zombiais. Dėl visko kaltas ateivių dar prieš penkiasdešimt metų į Žemę numestas užkratas, tokie šliaužiojantys gyviai, kurie įlenda žmonėms per burną ir tada jau žmogus niekaip negali išsigelbėti. Šiame filme siužetas šiaip nesvarbus, čia svarbiausia kaip veikia visi tie elementai, būdingi toms senosioms siaubo komedijoms: vaikinai ir merginos, jų noras poruotis, geri veikėjai ir blogi veikėjai, išprotėjęs komisaras, linksmai nuteikianti priešistorė, parodoma filmo pradžioje, absurdiški zombių veiksmai, o kur dar šuniukas-zombis ir katytė-zombis…

***

Re-Animator (1985 m.)

re-animator

Siužetas labai paprastas – jauno medicinos studento bandymai moksliškai nugalėti mirtį priveda prie to, jog prisikėlę mirusieji tampa nesuvaldomais kraujo ištroškusiais žmogėnais.

Visą laiką žiūrėdamas filmą bandžiau suprasti, kodėl jis laikomas kultine siaubo komedija, bet taip ir nesupratau. Filmo siužetas yra stiprus, t.y. čia užtektinai viskas logiška net ir turint omenyje, jog filmas yra apie suzombėjusius žmones. Bet be siužeto kažkaip niekas daugiau ir nekabina, be to visą pragarą savo moksliniais tyrimais užviręs jaunasis medikas Herbertas Westas yra turbūt vienas nesimpatiškiau personažų kiek tik man yra tekę matyti. Filme yra gerų gore scenų, bet šiaip čia yra nedaug žudymo, o ir pats filmo veiksmas man per lėtai vystomas.

***

The Return Of The Living Dead (1985 m.)

return of the living dead

Šis filmas buvo pirmasis filmas, kuriame mačiau pankus. O kad jis dar toks ir absurdiškai juokingas ir nė kiek nebaisus, tai man ilgam įstrigo nuo neatmenamų laikų, kuomet mačiau jį pirmą kartą per televiziją. Vieną vakarą atėjo draugų, tai pasijungę per projektorių pažiūrėjom jį, ir man jis vis dar patiko.

Apie ką? Apie tai, kaip neatsargiai elgdamiesi su sandėlyje saugomais chemikalų paveiktais mirusiųjų kūnais, žmonės paleidžia neaiškų užkratą, kuris gyvus žmones susirgdina ir paverčia zombiais, o mirusius prikelia ir jie gaudo žmones, kad galėtų valgyti jų smegenis. Filme gausu nesąmonių ir kraujo, yra labai gerų juokų, o veiksmas čia vystomas greitai, be nereikalingų pertraukų. Tik man labai apmaudu, kad pats pikčiausias pankas miršta anksčiausiai.

***

Fright Night (1985 m.)

fright-night-vampire-review-1

Šis filmas sunervino. Jei jis nebūtų stengtasis padaryti rimtas, viskas būtų gerai, bet eilinis siužetas apie jaunuolį, kuris įtaria, kad jo naujasis kaimynas yra kažkoks ne toks (konkrečiai šiame filme – vampyras) ir niekas, aišku, juo netiki, išvirsta į iki skausmo nuobodžią filmo juostą. Didžiausia problema yra veikėjų motyvacija, pvz.: 1.) vampyras įsiveržia į jaunuolio namus, kad jį nužudytų, ir kai jau yra prirėmęs jaunuolį prie sienos, staiga išgirsta, kad nubudo jaunuolio mama ir jį šaukia, nors prieš tai nepaisydamas triukšmo užrėmė jos duris ir jaunuolio kambaryje viską daužė nesistengdamas išlikti tylus; 2.) vampyrų medžiotojas, į kurį kreipiasi jaunuolis, o vėliau ir jo draugai, tiek kartų keičia savo nuomonę, jog pradeda norėtis, kad tą veikėją išvis greičiau nužudytų; 3.) vampyras, nors iš pradžių norėjo nužudyti jaunuolį, vėliau jam sako, kad viskas ok, aš tavęs nežudysiu, bet dar vėliau dėl neaišku kokių priežasčių vėl kėsinasi jį nužudyti. O didžiausia nesąmonė buvo scena, kuomet vampyras gaudo jaunuolius mieste, o begaudydamas atsiduria diskotekoje, ten užsišoka su pagrindinio veikėjo mergina, ji visiškai susileidžia jo rankose, tai jis ją pagrobia ir erotizuotai paverčia vampyre (kodėl ten, kur vampyrai, visada turi būti ir erotika?).

Nebaigiau žiūrėti, išjungiau likus 10 ar 15 minučių, nes trūko kantrybės tęsti tą kankynę toliau.

***

House (1986 m.)

house 1986.jpg

Filme rodoma istorija kaip nebegalintis rašyti rašytojas atsikrausto į paveldėtą namą, kuriame kadaise pradingo jo sūnus. Iškart aišku, kad namas prakeiktas, o greitai rašytojas pradeda girdėti ne tik dingusio sūnaus šauksmą, bet ir susidurti su visokiomis keistomis pabaisomis. Įdomiausia yra tai, kaip pagrindinis veikėjas bando nuslėpti nuo kaimynų, jog kažkas jam negerai ir kad jį puola visokie gyviai ;) Neįsimintinas, bet ir nelabai erzinantis filmas.

Žymos: , , , , , ,

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s


%d bloggers like this: