Užsispyrimas

What We Do In Shadows (2014 m.).

what we do in shadows

Esu užsispyręs žmogus, ir kai man kas nors rekomenduoja filmą, ilgai tyčia jo nežiūriu, nors ir numanau, kad filmas man galėtų patikti. Su filmu What We Do In Shadows buvo taip pat – prireikė metų ar pusantrų, kad pažiūrėčiau jį. Kai pažiūrėjau, labai apsidžiaugiau, kad visgi mačiau šį filmą. Tai labai nestandartinė komedija apie vampyrus. Suprantu, kad vampyrai ir komedija galbūt yra sunkiai suderinami dalykai, bet šiame filme šis derinys puikiai veikia. Juostoje rodoma istorija apie ilgai ilgai gyvenančius vampyrus šiuolaikinėje visuomėneje. Jie susiduria su problemomis dėl indų plovimo, aukų kraujų valymo, ėjimo tūsintis mieste, drakių su marozais-vilkolakiais. Vienas iš tų filmų, kuris nieko ypatinga neparodo, bet pakelia nuotaiką.

***

The Flight Of The Conchords (2007-2009 m.).

Flight of the Conchords

Dar vienas iš tų dalykų, kuriuos tave kažkas įtikinėja pažiūrėti, bet tu ilgai atsisakinėji. Šito serialo imtis paskatino tai, kad čia vaidina aukščiau aprašytame filme What We Do In Shadows vaidinantis aktorius. O kadangi tas aktorius, pasirodo, dar ir režisierius tiek to filmo, tiek vienas iš šio serialo kūrėjų, The Flight Of The Conchords garantavo gero humoro dozę.

Vos du sezonus trunkantis serialas pasakoja dviejų jaunuolių iš Naujosios Zelandijos bandymą prasimušti su savo muzikos grupe JAV. Jie kuria keistas dainas, visada neturi pinigų, užtat turi vadybininką, kuris apie muzikos grupių vadybą beveik nieko neišmano. Jie laukia koncertų, koncertuoja keistose vietose, filmuoja savadarbius vaizdo klipus savo dainoms, susižavi tomis pačiomis merginomis, susipyksta, kuris nors vienas išeina iš grupės arba vadybininkas juos palieka, o kur dar jų prisiekusi fanė, kuri nuolat juos persekioja ir laido keistas užuominas…

Serialas nėra genialus, pats pagavau save ne kartą kritiškai apie jį galvojant, bet tai visai netrukdė mėgautis juo. Tai yra atgaiva nuo visų tų amerikietiškų humoro serialų, nes čia humoras visai kitoks, ir išvis – čia reikia įdėmiai klausytis, kad suprastum jų bajerius. Ir labai gaila, kad būtent dėl savo specifiškumo apie šį serialą sunku papasakoti kitiems, nes bet ką išėmus iš serialo konteksto, ta atskira dalis tiesiog neturi jokio svorio ir negali perteikti serialo esmės.

***

The Royal Tenenbaums (2001 m.).

the_royal_tenenbaums_387

Man patinka režisieriaus Wes Anderson filmai (Moonrise Kingdom; The Grand Budapest Hotel), tačiau būtent šito filmo tyčia nežiūrėjau, nes buvau įsitikinęs, kad tai yra kvaila komedija + vaidina aktorius Ben Stiller, kuris man kelia alergiją.

Tačiau vos tik pradėjau žiūrėti The Royal Tenenbaums, iškart nurimau. Čia yra viskas, dėl ko man patinka Wes Anderson filmai: yra pasakotojas, viešbučio aplinka, pasiturintys žmonės, filmo įžangoje gražūs titrai, veikėjai labai skoningai apsirengę, juntama infantilumo dvasia, visur tokios gražios, ryškios spalvos, o ir šiaip vyrauja toks nuostabus estetikos pojūtis, kuris būtent ir padaro šio režisieriaus filmus tokius unikalius.

Filme pasakojama vienos šeimos istorija, tiksliau – kaip jie vėl pradeda gyventi po vienu stogu, sužinoję, kad jų tėvas, prieš daug metų išėjęs iš namų, sunkiai serga ir tuoj mirs. Kiekvienas veikėjas filme yra labai savarankiškas, išskirtinis, ir jų visų tarpusavio santykiai labai unikalūs. Atrodo, jog nė vienas iš jų nėra pagrindinis, čia visi puikiai atskleidžiami, ir bežiūrėdamas filmą gali pats išsirinkti, kuris veikėjas tau patinka labiausiai. Man patiko dukra Margot Tenebaum (aktorė Gwyneth Palthrow); ši veikėja išvis man yra viena įsimintiniausių moteriškų veikėjų kine.

Rekomenduoju visiems, kurie nori kažko įdomaus, gražaus ir teigiamo.

vlcsnap-2016-06-04-22h05m55s204 - Copy (Small)

vlcsnap-2016-06-04-22h33m59s182 - Copy (Small)

Žymos: , , , ,

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: