Prancūzų filmai

mais_ou_est_donc_passee_la_7eme_compagnie01Mais Ou Est Donc Passee La 7eme Compagnie? (Kur pradingo septintoji kuopa?) / 1973 m.

IMDB

Vieną vakarą su L. nuėjom išgerti alaus, bet viskas baigėsi tuo, kad užvalgę labai aptingom, tai nusprendėm, kad nieko dabar geriau negali būti už drybsojimą ant lovos ir filmo žiūrėjimą. Pasakiau, kad turiu komediją, tai ir pradėjom žiūrėt.

Tai yra keista komedija, nes humoras joje subtilus. Žiūrėdamas supranti, kad toje ar kitoje vietoje turėtų būti juokinga, bet tau visai nėra juokinga. Tada ir pagalvojau, kad mano karta su visai kitokiu humoro supratimu užaugo (ir auga toliau), todėl tokie filmai vargu ar gali palikti gerą įspūdį. Aš nesakau, kad filme yra blogas humoras – iš to laikmečio filmų negali tikėtis tokio humoro, kokio tada nebuvo. Bet esmė vis tiek nesikeičia – tai tokia komedija, kurią žiūrėdamas gali pora kartų užmigti, prabusti ir žiūrėti toliau, nesijaudindamas, kad kažką praleidai – nei linksmo, nei svarbaus.

Kalbant apie siužetą, tai viskas labai paprasta: keli prancūzų kareiviai netyčia atsiskiria nuo savo būrio ir pradeda chimarinti, o vokiečiai jau visai čia pat, tai jie persirengia vokiečiais ir toliau sau varinėja visur.

– – –

les-lyonnais-1

Les Lyonnais (A Gang Story) / 2011 m.

IMDB

Filmas sukasi apie senstantį Lijono gaujos vadą, kuris turi priimti sprendimą – padėti ar nepadėti savo geriausiam draugui išsisukti nuo policijos? Juos abu sieja vaikystė, pašėlus jaunystė, kartu įvykdyti nusikaltimai ir t.t. Jis žino, kad jeigu sutiks padėti, pats gali sėsti į kalėjimą ir netekti visko, ką turi – žmonos, vaikų, ramaus ir patogaus gyvenimo, ir t.t. Galvodamas kaip turi pasielgti, jis permąsto savo gyvenimą, prisimena visokius dalykus, o kol jis sau mąsto, tai į jo duris pradeda belstis kita mafija ir jam nieko kita nebelieka kaip vėl veltis į negerus dalykus…

Iš esmės tai yra geras filmas, vienas iš tų, kur tu žaviesi nusikaltėliais, nes jie yra kieti blogiukai. Čia nėra nei įspūdingų susišaudymo/kovų scenų, nei kažkokios perdėtos dramos, ir tai yra labai gerai.

Rekomenduoju visiems, kam patinka kartais pažiūrėt filmą apie nusikalstamas grupuotes.

– – –

MV5BMTc3NzI5NzQ4MV5BMl5BanBnXkFtZTcwOTMwOTU2Mw@@._V1_SX214_AL_

L’instinct de mort (Mesrine: Killer Instinct) / 2008 m.

IMDB

Istorija apie garsų Prancūzijos niekadėjų Žaką Meriną, kuris plėšė bankus, grobė ir žudė žmones ir darė kitus blogus dalykus Prancūzijoje ir Kanadoje.

Viskas čia prasideda labai greitai – Žakas grįžta iš kariuomenės ir iškart įsivelia į nusikaltėlių pasaulį. Kodėl jis tai daro, neaišku, ir vėliau, viso filmo metu Žakui darant vis baisesnius dalykus taip ir lieka neaišku kas jį skatina tai daryti. Jis žiaurus, mužikiškas, išsišokėlis, kuris neturi nė vienos teigiamos savybės, o tai priveda prie to, kad tu niekaip su juo nesitapatini ir nesižavi. Jis tave erzina, ir net filme atsirandanti meilės istorija po to pasuka tokia bloga linkme, kad tu neturi jokios empatijos tam faking Žakui.

Yra ir antra filmo dalis, bet jos visai nesiruošiu žiūrėti.

– – –

MV5BMjA1NDcyMzY1Ml5BMl5BanBnXkFtZTcwNjc1MDY3MQ@@._V1_SY317_CR1,0,214,317_AL_

Ne le dis à personne (Tell No One) / 2006 m.

IMDB

Štai čia yra gero trilerio pavyzdys: geri aktoriai, painus siužetas ir ta neteisinga situacija, kai visas pasaulis yra nusiteikęs prieš pagrindinį veikėją, kuris žino, kad turi viską imti į savas rankas, jei nori įrodyti, jog yra nekaltas.

Istorija tokia: prieš 8 metus žiauriai nužudytos žmonos vyro šiaip ne taip toliau tęsia savo gyvenimą, tačiau staiga policija pasirodo prie jo durų ir ima uždavinėti daug klausimų apie tą naktį, kai buvo nužudyta jo žmona. Policija neslepia, jog atsiradus naujiems įkalčiams, jie pradėjo tirti bylą iš naujo, ir dabar vyras yra pagrindinis įtariamasis. Maža to, pradeda žūti jo žmoną pažinoję žmonės, ir situacija greitai tampa visai nekontroliuojama.

Džiaugsmas akims – Marie-Josée Croze, kurią jau buvau matęs kažkokiame kitame filme, kurio niekaip dabar nepamenu.

3276621949_32fe104861

Rekomenduoju visiems, kam patinka filmai su painiais siužetais.

– – –

120882-b-mr-73

MR 73 (The Last Deadly Mission) / 2008 m.

IMDB

Filmas, kuriame vaidina garsusis prancūzų aktorius Daniel Auteuil.

Filmas, kuriame viskas yra blogai.

Tai vienas iš tokių blogų filmų, kur viskas perdėta. Yra įprasta, kad policininkai filmuose būna vieniši ir neturi normalaus gyvenimo, bet šiame filme pagrindinio veikėjo nusigyvenimas ir nusigėrimas yra pasiekęs 999+ levelį.

Tai vienas iš tokių blogų filmų, kurio lietaus scenos tokios dirbtinės, kad nenustebtum, jei kadre netyčia jie būtų nufilmavę kaip ugniagesiai lieja vandenį iš aukštai iškeltos žarnos.

Nepamenu ties kelinta filmo minute supratau kur reikia ieškoti nusikaltėlio, tačiau pagrindinis veikėjas, atrodo, tai suprato daug vėliau, nors čia viskas buvo taip aišku, kad nesusivokti buvo neįmanoma.

Šio filmo kūrėjai įrodė, kad dar įmanoma pasiekti naujas žemumas, bravo ;) Filmo taip ir nebaigiau žiūrėti.

Rekomenduoju, jei norit save nubausti.

– – –

MV5BMTQ3NzYyMzUzNl5BMl5BanBnXkFtZTcwNTI1MjQzMQ@@._V1_SY317_CR5,0,214,317_AL_

36 Quai des Orfèvres (36th Precinct; Department 36) / 2004 m.

IMDB

Dar vienas režisieriaus Olivier Marchal, sukūrusio aukščiau aprašytą filmą MR 73, darbas. Šis visai neblogas, nors jame vaidina tas pats garsusis Daniel Auteuil, apie kurį daugiau dar parašysiu vėliau.

Filmas apie korumpuotą policiją, kuri stengiasi sugauti bankų plėšikų gaują. Tačiau visa bėda, kad tai bando padaryti du skirtingi policijos skyriai, kurie vienas kitam tik trukdo. Kadangi vienas iš skyriaus policininkas yra mažesnis niekšas (Daniel Auteuil) už kito skyriaus vadovą (Gerard Depardeu), tai pastarasis padaro viską, kad mažiau korumpuotas policininkas netektų darbo ir patektų už grotų. Bet pačios tragedijos kažkaip nesijaučia filme. Atrodo, kad nuskriaustasis aktoriaus Daniel Auteuil personažas susitaiko su neteisybe, susitaiko su žmonos mirtimi, ir labai kantriai atsėdi kažkiek ten metų kalėjime, o tada kai išeina, tai nueina ir biškį pikčiau pakalba su tuo niekšu policininku, ir viskas.

Viskas.

Išskirtinio paminėjimo vertas aktoriaus Gerard Depardeu atliekamas vaidmuo, nes tas korumpuotas mentas toks niekšingas, toks be moralės ir t.t., kad visą filmą lauki kada jį kas nors nužudys.

Filmas, kurį bus sunku prisiminti, bet kuris ir nesuerzins, jei nuspręsit pažiūrėt.

– – –

Cache_Haneke

Caché (Hidden) / 2005 m.

IMDB

Garsaus austrų režisieriaus Michael Haneke pastatytas filmas apie šeimą, kuri vieną rytą prie savo buto durų randa vaizdajuostę, kurios įraše iš lauko filmuojamas jų namas, kaip jie visi išeina į darbą, kaip grįžta, ir t.t. Iš pradžių jie per daug nesirūpina dėl to, tačiau kai po to kiekvieną rytą gauna po naują vaizdajuostę, sunerimsta. Bandydami išsiaiškinti kas čia ir kaip, jie visą laiką klaidžioja aklavietėje, policija jiems negali padėti, o naujos vaizdajuostės ir kraupūs atvirukai juos ir toliau pasiekia ne tik namuose, bet ir darbo vietose. Įtampa auga, matosi, kad vyras kažką nutyli nuo žmonos, todėl ji pradeda jį įtarinėti padarius kažką labai bloga praeityje…

Filme daug pokalbių apie nieką, neįprastų scenų. Atrodo, kad dalį laiko išties nieko nevyksta, veikėjai tiesiog gyvena augančioje įtampoje, ir tiek. Bet iš visų tų nestandartinių scenų, veikėjų neveiksnumo ir įgrįstančių pokalbių ir susidaro bendras dėlionės vaizdas, kurio niekaip negaliu apibūdinti žodžiais.

Sunku pasakyti ar man šitas filmas patiko. Bet kad paliko kažkokį jausmą viduj, tai tikrai.

Rekomenduoju, jei norit kažko lėto.

– – –

51QcxmnV98L._SY300_

Je l‘aimais (Someone I loved) / 2009 m.

IMDB

Šis romantinis filmas pastatytas pagal Anos Gavaldos romaną „Aš mylėjau“, kurį skaičiau prieš nežinau kiek metų. Kad yra pastatytas filmas pagal šį romaną, sužinojau visai atsitiktinai, todėl iškart tapo įdomu kaip romano istorija atrodys perkelta į ekraną.

Tiek romane, tiek filmo pradžioje be galo erzina veikėja Chloja, kuri depresuoja sužinojusi, kad jos vyras jai neištikimas. Ji verkia ir verkia, ir tai niekur neveda. Kadangi tragedijai nėra galo, tai jos uošvis ją išveža į atokiai esantį sodo namelį. Ten jis būna su ja, kad jai nebūtų sunku vienai, ir vieną vakarą jiems bekalbant jis pradeda pasakoti savo slaptą meilės istoriją, ir tada tu supranti, kad, ačiū dievui, čia ne Chloja yra pagrindinė veikėja.

Pati meilės istorija nei kažkuo ypatinga, nei ką – istorija, ir tiek. Vedęs vyras netikėtai susipažįsta su jaunesne už save moterimi ir jie įsimyli vienas kitą. Visas istorijos tragizmas yra aklas vyro bandymas išlaikyti tiek šeimą, tiek meilužę, o tai, žinoma, neįmanoma, todėl kenčia tiek jis pats, tiek jį mylintys žmonės.

Filmo nelaimė yra pagrindinis aktorius Daniel Auteuil. Jis tiesiog netinkamas šiam vaidmeniui. Stebint jį atrodo, kad jis net nėra įsimylėjęs meilužės, todėl bet kokie jo meilės prisipažinimai skamba kažkaip neįtikinančiai. Baisiausia scena (kuri galėjo būti viena tvirčiausių scenų) – meilužė guli nuoga, o vyras jai sako, kad ji yra viskas, ko jam reikia, ir jis kažkaip taip tarsi grabinėja jos nuogą kūną, ir nenatūraliai tranko savo galvą į jos kūną; vieną akimirką atrodė, kad jis siekia įkišti galvą meilužei tarp šonkaulių. Aš suprantu, kad gal čia tiesiog tokia jau ta aistra, bet tai atrodė absoliučiai blogai. Visame filme net bučinių scenos su tuo aktoriumi atrodė kažkaip… Niekaip neatrodė, kažkokia nesąmonė. Atrodo, kad nemoka jis bučiuotis ar kaip čia pasakyt.

O aktorė Marie-Josée Croze, atliekanti meilužės vaidmenį, atliko jį visiškai puikiai. Ir keista, bet viso filmo metu aš labiau supratau meilužės požiūrį, savijautą ir t.t., o ne vyriškio. Man atrodė, kad jis padarė viską, ką galėjo padaryti blogiausia, ir kad jis gavo tai, ko nusipelnė. Tuo tarpu jo meilužę palaikiau, nes tiek romane, tiek filme jos personažas man buvo daug priimtinesnis.

19070357.jpg-r_640_600-b_1_D6D6D6-f_jpg-q_x-xxyxx

Pati gražiausia romano vieta filme buvo parodyta, tačiau nei šiaip, nei taip. Galima buvo tikrai originaliau sugalvoti kaip tai padaryti.

– – –

Le-Mari-de-la-coiffeuse

Le mari de la coiffeuse (The Hairdresser‘s Husband) / 1990 m.

IMDB

Toks lengvas, ironiškas, erotiškas filmas, kažkiek primenantis Maleną.

Istorija apie vyrą, kuris būdamas mažas, paklaustas tėvo kuo nori būti užaugęs, atsakė, kad nori vesti kirpėją. Iš to turbūt jau aišku, kad galiausiai taip ir nutiko, ir tarsi nėra čia ką daugiau pasakoti. Pačiame filme istorija ne tiek svarbi, kiek tas pavaizduotas meilės, aistros ir visiško atsidavimo vienas kitam jausmas, kurį, atrodo, sveiku protu yra sunku suvokti. Nepamenu kito filmo, kuriame parodyta dviejų žmonių meilė būtų sukėlusi tokią keista reakciją – kai žiūri ir supranti, kad tokia meilė kelia baimę.

Žymos: , , , , , , , , , , , , ,

2 atsakymai to “Prancūzų filmai”

  1. Ryga Says:

    http://www.imdb.com/title/tt1440232/

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s


%d bloggers like this: